Finland

Martin Sjölind, martin.sjolind@skogscentralen.fi, Finlands skogscentral


Tuomo Bergman, tuomo.bergman[at]fmi.fi, Meteorologiska Institut

 

Island

 

Norge

Jon Olav Brunvatne, jon-olav.brunvatne@lmd.dep.no, Landbruks- og matdepartementet


Håkon Mjelstad, hakon.mjelstad@met.no, MET Norway

Marius Hauglin, marius.hauglin[at]nibio.no, Norsk institutt for bioøkonomi (NIBIO)
Per Holm Nygaard, per.holm.hygaard[at]nibio.no, Norsk institutt for bioøkonomi (NIBIO)


Even Bergseng, even.bergseng[at]norskog.no, NORSKOG


Carina Halvorsen, carina.halvorsen@skien.kommune.no, Skien Brann- og feievesen/CTIF Norge skogbrannkomité
Ove Stokkeland, ove.stokkeland[at]skien.kommune.no, Skien Brann- og feievesen

 

Sverige

Mette Lindahl Olsson, mette.lindahl-olsson[at]msb.se, Myndigheten för Samhällsskydd och beredskap (MSB)
Stefan Andersson, stefan.andersson[at]msb.se, Myndigheten för Samhällsskydd och beredskap (MSB)


Magnus Niklasson, magnus.niklasson[at]regeringskansliet.se, Näringsdepartementet


Johan Agestam, johan.agestam[at]skogsstyrelsen.se, Skogsstyrelsen
Frida Carlstedt, frida.carlstedt[at]skogsstyrelsen.se, Skogsstyrelsen
Lennart Svensson, lennart.svensson[at]skogsstyrelsen.se, Skogsstyrelsen


Anna Jansson, anna.jansson[at]smhi.se, Sveriges meteorologiska och hydrologiska institut (SMHI)